Черкаський державний технологічний університет
,
,

Бібліотека
Черкаського державного технологічного університету

Бібліотека ЧДТУ

Ви тут: Бібліотека ЧДТУ Викладачам Нове в освіті Увага!!! Довідковий матеріал по Єврокодах
Четвер, 29 жовтня 2015 09:12

Увага!!! Довідковий матеріал по Єврокодах

{socbuttons}

        ЄВРОПЕЙСЬКІ СТАНДАРТИ З ПРОЕКТУВАННЯ КОНСТРКЦІЙ ЄВРОКОДИ (EUROCODES) ЄВРОКОДИ являють собою: комплект Європейських стандартів з проектування конструкцій будівель і споруд, що розробляються у відповідності з програмою дій у сфері будівництва, яка була прийнята Комісією Європейської Спільноти у 1975 році на підставі статті 95 Договору; комплект з 10 стандартів, кожний з яких складається з окремих частин (загалом 58 стандартів), які на першій стадії мали слугувати альтернативою чинним національним правилам Держав-членів, а у 2010 році замінили їх; визнані країнами Європейського Союзу як еталонні документи для доведення відповідності будівель і споруд основним вимогам Директиви Ради 89/106/EEC щодо будівельних виробів, а також як основа для укладання контрактів для будівель і споруд та пов’язаних з ними інженерних послуг. Стандарти, що передбачають процедуру Національної імплементації, яка признає відповідальність регуляторних органів країн-членів та захищає їх право на призначення величин, які пов’язані з регулюванням питань безпеки на національному рівні там, де вони відрізняються у різних країнах; основу для розроблення гармонізованих стандартів для будівельних матеріалів і виробів.

ІМПЛЕМЕНТАЦІЯ ЄВРОКОДІВ Кожна країна (Національний орган з стандартизації) реалізує Єврокод або відповідну частину Єврокоду як Національний стандарт, опублікувавши перекладений (ідентичний) текст або схваливши одну з 3 мовних версій (англійську, німецьку, французьку); Кожна країна (Національний орган з стандартизації) реалізує Єврокод або відповідну частину Єврокоду як Національний стандарт, опублікувавши перекладений (ідентичний) текст або схваливши одну з 3 мовних версій (англійську, німецьку, французьку); Національний стандарт, який впроваджує Єврокод, має складатися з Національної титульної сторінки, Національної передмови, тексту Єврокоду і Національного додатку; Національний стандарт, який впроваджує Єврокод, має складатися з Національної титульної сторінки, Національної передмови, тексту Єврокоду і Національного додатку; Національний додаток публікується від імені і з дозволу національних компетентних органів влади; Національний додаток публікується від імені і з дозволу національних компетентних органів влади; Національні параметри призначаються за встановленою процедурою і враховують особливості географічних і кліматичних умов, засобів життя, встановлюваних рівнів безпеки. Національні параметри призначаються за встановленою процедурою і враховують особливості географічних і кліматичних умово, засобів життя, встановлюваних рівнів безпеки

 Національні стандарти ідентичні Єврокоду

 ДСТУ-Н Б EN 1992-1-1:2010. Єврокод 2. Проектування залізобетонних конструкцій. Частина 1-1. Загальні правила і правила для споруд (EN 1992-1-1:2004, IDT).

ДСТУ-Н Б EN 1992-3:2012. Єврокод 2. Проектування залізобетонних конструкцій. Частина 3. Конструкції для зберігання і утримання рідини. Зміна № 1 (EN 1992-3:2006, IDT)

ДБН А.1.1-94:2010. Проектування будівельних конструкцій за Єврокодами. Основні положення


ДСТУ-Н Б EN 1993-1-2:2010. Єврокод 3. Проектування сталевих конструкцій. Частина 1-2. Загальні положення. Розрахунок конструкцій на вогнестійкість (EN 1993-1-2:2005, IDT).

ДСТУ-Н Б EN 1992-1-2:2012. Єврокод 2. Проектування залізобетонних конструкцій. Частина 1-2. Загальні положення. Розрахунок конструкцій на вогнестійкість. Зміна № 1 (EN 1992-1-2:2004, IDT)


ДБН А.1.1-94:2010. Проектування будівельних конструкцій за Єврокодами. Основні положення

Посібник до ДБН А.3.1-7-96. Виробництво бетонних та залізобетонних виробів.

ДБН В.2.6-98-2009. Бетонні та залізобетонні конструкції. Основні положення.

ДСТУ –Н БEN 1991-1-1-4:2010.Єврокод1. Дії на конструкції.Частина 1-4.Загальні дії. Вітрові навантаження.

Даний матеріал пропонується викладачам, аспірантам та студентам кафедри залізобетонних конструкцій.

Медіа