Черкаський державний технологічний університет
,
,

Бібліотека
Черкаського державного технологічного університету

Бібліотека ЧДТУ

webinarsПродовжується квітнева серія вебінарів щодо роботи з міжнародними наукометричними базами даних Scopus та Web of Science.

20 квітня (четвер) 2023 року об 11:00 

Тема: Профіль автора в Scopus: покрокова інструкція.

Опис: Дізнайтеся, як створюються та керуються профілі авторів у Scopus, і навчіться самостійно коригувати свій профіль за допомогою Authors Feedback Wizard

Реєстрація: https://elsevier.zoom.us/webinar/register/WN_2-QZ-lO9Qf2N7Uy9yjuy8w#/registration

Або з: https://www.elsevier.com/en-xm/events/webinars/elsevier-training-and-demo-webinars/ukraine?fbclid=IwAR0lrDZr2rRN9S9S8UXCID2W82jeOJeUbXNDSfz0A0_A1KQhsBQAe8Ub2zo

Розпочинаючи свою науково-публікаційну кар’єру, вчений публікує свої роботи у міжнародних виданнях, що індексуються у наукометричних базах даних. Першим кроком, що ідентифікує його у цих платформах, є створення профілю автора. Для успішної діяльності науковець має знати про головні нюанси роботи з ним. 

Пропонуємо ознайомитись з більш детальною інформацією про наступне за посиланнями:

Впродовж квітня-червня 2021 року фахівці компанії Elsevier проведуть серію вебінарів українською та англійською мовами для вчених та редакторів наукових видань.

Вебінари будуть присвячені питанням взаємодії з базами даних ScienceDirect та Scopus, висвітлюватимуть процедури відбору та критерії, за якими здійснюється відбір видань для індексування, роботу з профілями вчених та установ у Scopus, можливості використання аналітичного інструмента SciVal для пошуку грантів і оцінювання діяльності вчених та установ.

Інформація, яку буде розглянуто під час вебінарів, стане в нагоді керівникам закладів вищої освіти та наукових установ, редакторам і членам редколегій наукових видань, науковим співробітникам, аспірантам та студентам.

Учасники також зможуть отримати електронні сертифікати про участь, що можна завантажити після проходження відповідного вебінара на платформі BrightTALK.

Програма вебінарів, які організовує компанія Elsevier
(квітень-червень 2021 року)

Тема: Критерії та процес відбору журналів у Scopus: семінари для редакторів та видавців наукових видань (англійською мовою)

Опис: Scopus – найбільша реферативна база даних, що містить інформацію про рецензовану літературу понад п'яти тисяч видавництв. Метою семінару, до участі в якому запрошуються насамперед видавці та редактори наукових видань, є всебічне висвітлення критеріїв та процесу відбору журналів для індексування в базі даних Scopus, який здійснюється незалежною Консультативною радою з відбору контенту. Редактори наукових видань матимуть змогу дізнатися, які недоліки найчастіше виявляються в ході відбору журналів, і

 nk_28012016_1Пропонуємо вашій увазі інформацію, яка може виявитися корисною при пошуку міжнародного періодичного видання, які індексуються в Scopus.

Також ця інформація буде корисна при виборі журналу для публікації результатів наукових досліджень.

Отже, переглянути список усіх назв журналів, що індексуються у Scopus дуже зручно. Заходите на сторінку Scopus Content і завантажуєте файл Scopus Sourse List  (xlsx)

Також отримати інформацію про журнали, що індексуються у Scopus можна на порталі SCImago Journal & Country Rank.

ПАН БІБЛІОТЕКАР: Оновлений SCImago Journal & Country RankSCImago Journal & Country Rank - наукометричний портал, що містить крім бази даних по всім журналам, що рецензуються Scopus, ряд корисних аналітичних інструментів. Ці інструменти дозволяють відповісти на головні питання: чи входить журнал в Scopus ?; який у журналу квартиль ?; як підібрати журнал по тематиці досліджень? Крім цього, портал містить цілий ряд інструментів візуалізації.

SJR враховує показники: загальна кількість опублікованих статей, цитувань, зважені показники цитувань по роках, індекс Хірша. На основі даних показників SJR підтверджує вплив і престижність як окремих наукових журналів, так і країни в цілому.

SJR оновлюється двічі на рік і знаходиться у вільному доступі.

Отже,

Домен ЧДТУ @chdtu.edu.ua успішно підключено для отримання

віддаленого доступу до наукометричної бази Scopus.

Відтепер кожен, хто має акаунт у домені @chdtu.edu.ua (корпоративну пошту),

може отримати доступ до Scopus з пристрою за межами університету.

Процедуру отримання доступу описано нижче:

This is to inform you that the domain @chdtu.edu.ua has been added for

the remote access of Cherkasy State Technological University.

1. Logout from Scopus.

2. On the sign-in screen, select sign-in via your institution.

scopus-new_i       Що потрібно знати для публікації статті? До наукових статей у журналах, які індексуються в Scopus, ставиться низка різних вимог – формальних, змістовних, юридичних, лінгвістичних тощо. Зокрема, є вимоги щодо структури статті та оформлення бібліографічних посилань, які повинні відповідати вимогам конкретного журналу, а сам матеріал статті має бути викладений послідовно, переконливо та містити новий та цікавий науковий результат. Стаття повинна бути написана якісною англійською мовою із дотриманням авторських прав. Якою є процедура розгляду статті? З яких причин стаття може бути відхилена? Скільки коштує публікація статті у Scopus?. Відповіді  на ці питання за посиланням тут.

Вівторок, 01 вересня 2020 00:00

Журнали в SCOPUS

  01Переглянути список усіх назв журналів, що індексуються у Scopus дуже зручно. Заходите на сторінку Scopus Content і завантажуєте файл Scopus Sourse List  (xlsx). Ельзевіровці підозрюють, що працювати з електронними таблицями ви вмієте, тому далі вже самостійно впорядковуйте дані як вам заманеться.