Наукові фахові видання України зі спеціальності 112 Статистика
Категорія А
Modern Stochastics: Theory and Applications - науковий журнал публікує оригінальні наукові статті найвищої якості з сучасної стохастики з широким охопленням тем теорії ймовірностей та статистики, з акцентом на інноваційний характер результатів та їхній потенціал для практичного застосування. Щоквартально в журналі публікуються ґрунтовні наукові статті з широкого кола питань теорії ймовірностей і статистики, а також новини та події з життя ймовірнісної спільноти. Написані провідними експертами, наукові статті є корисними джерелами інформації для фахівців у галузі сучасної стохастики. Видання входить до Переліку фахових видань України (категорія «А») з технічних галузей науки. Журнал індексується наукометричними базами, зокрема в Scopus.
Theory of Stochastic Processes - це піврічний журнал, який публікує оригінальні наукові статті та огляди на сучасні теми з теорії стохастичних процесів та їхніх застосувань у фізиці, біології, економіці, інформатиці та інженерії. Журнал також вітає статті, присвячені моделюванню складних стохастичних систем, з акцентом як на теоретичних розробках, так і на практичних реалізаціях. Видання входить до Переліку фахових видань України (категорія «А») з технічних галузей науки. Журнал індексується наукометричними базами, зокрема в Scopus.
Science and innovation. Наука та інновації - науково-практичний журнал. Основну увагу в публікаціях приділено висвітленню проблем інноваційної політики в Україні, результатів перспективних досліджень і розробок інститутів Національної академії наук України, університетів та інших організацій, а також оприлюдненню питань комерціалізації наукових проєктів і впровадження їх у різні галузі господарювання та виробництва. В журналі публікуються оригінальні роботи з різних напрямів науки й техніки, які є важливими для забезпечення інноваційного розвитку України; оглядові матеріали, присвячені інформаційному супроводу інноваційної діяльності та висвітленню діяльності інноваційних структур. Видання входить до Переліку фахових видань України (категорія «А») з технічних та економічних галузей науки. З липня 2019 року журнал «Science and innovation» (ISSN 2409-9066) входить до бази даних Scopus.
Наукові фахові видання України зі спеціальності 131 Прикладна механіка
Категорія А
Journal of Engineering Sciences/ Журнал інженерних наук - науковий журнал відкритого доступу, Висвітлює актуальні питання сучасного високотехнологічного виробництва, розвитку нових інженерних напрямів і технологій майбутнього. Загальна тематика журналу охоплює виробничу, механічну та хімічну інженерію. Видання входить до Переліку фахових видань України (категорія «А») з технічних галузей науки. Журнал індексується наукометричними базами та каталогами.
Science and innovation. Наука та інновації - науково-практичний журнал. Основну увагу в публікаціях приділено висвітленню проблем інноваційної політики в Україні, результатів перспективних досліджень і розробок інститутів Національної академії наук України, університетів та інших організацій, а також оприлюдненню питань комерціалізації наукових проєктів і впровадження їх у різні галузі господарювання та виробництва. В журналі публікуються оригінальні роботи з різних напрямів науки й техніки, які є важливими для забезпечення інноваційного розвитку України; оглядові матеріали, присвячені інформаційному супроводу інноваційної діяльності та висвітленню діяльності інноваційних структур. Видання входить до Переліку фахових видань України (категорія «А») з технічних та економічних галузей науки. З липня 2019 року журнал «Science and innovation» (ISSN 2409-9066) входить до бази даних Scopus.
Категорія А
Innovative Biosystems and Bioengineering - це міжнародний рецензований науковий журнал, який публікує оригінальні й оглядові статті та короткі повідомлення з проблем прикладної біології, біотехнології та біомедичної інженерії. Журнал передбачає системний підхід для об’єднання наукової думки фахівців різної спеціалізації, які працюють із науково-технічними розробками в галузі "life sciences". Видання входить до Переліку фахових видань України (категорія «А») з технічних галузей науки. Журнал індексується наукометричними базами, зокрема в Scopus.
Journal of Chemistry and Technologies - науковий журнал який публікує результати наукових досліджень, що проводяться в Україні та за її межами в галузі органічної, неорганічної, аналітичної, фізичної, біоорганічної хімії, геохімії, хімії високомолекулярних сполук, харчової та хімічної технології, а також роботи присвячені історії хімії як науки. У розділі "Промислові гази. Хімічна інженерія" публікуються результати нових досліджень у галузі використання, видобування та очищення промислових газів, а також щодо методів, установок і процесів, які застосовуються для виробництва, зрідження, транспортування та регазифікації промислових газів, енергозбереження та скорочення викидів парникових газів. Видання входить до Переліку фахових видань України (категорія «А») з технічних галузей науки. Журнал індексується наукометричними базами, зокрема в Scopus.
Ukrainian Food Journal публікує оригінальні наукові (дослідницькі) статті, короткі повідомлення, оглядові статті, новини та огляди літератури з усіх аспектів харчової науки, техніки, інженерії, харчування, хімії, економіки та управління. Видання входить до Переліку фахових видань України (категорія «А») з технічних галузей науки. Журнал індексується наукометричними базами. Видання входить до Переліку фахових видань України (категорія «А») з технічних галузей науки. Журнал індексується наукометричними базами, зокрема в Scopus.
Eastern-European Journal of Enterprise Technologies - термінологію, яка використовується в самій назві журналу, - «передові технології», слід розуміти як синонім «промислові технології», бо це всі ті кращі ідеї із науки, які можуть бути впроваджені в промисловість. Адже отримання конкурентоспроможної промислової продукції високої якості базується на впровадженні високих технологій з різних самостійних сфер наукових досліджень, але об'єднаних загальним кінцевим результатом - готовим високотехнологічним виробом. Серед цих наукових сфер: інформаційні технології і системи управління, інженерія, енергетика та енергозбереження. Публікація наукових статей саме за цими напрямками і є основними «векторами» розвитку «Eastern-European Journal of Enterprise Technologies». Адже саме вони є тими напрямками наукових досліджень, результати яких можуть бути використані безпосередньо в сучасному промисловому виробництві: космічному та авіабудуванні, приладобудуванні, машинобудуванні, хімічній промисловості та металургії. Видання входить до Переліку фахових видань України (категорія «А») з технічних галузей науки. Журнал індексується наукометричними базами, зокрема в Scopus.
Категорія А
Наукові горизонти – це науковий рецензований журнал із відкритим доступом, який публікує оригінальні дослідницькі, оглядові, "case study" матеріали авторів з різних країн із широкого кола наук, а також міждисциплінарних досліджень. Метою журналу є висвітлення результатів наукових досліджень, різних точок зору з глобальних і поточних наукових проблем, аналіз перспектив на майбутнє. Журнал публікує матеріали з таких галузей знань: аграрні науки, ветеринарна медицина, рослинництво та тваринництво, галузева економіка та фінанси, екологія. Видання входить до Переліку фахових видань України (категорія «А») з технічних галузей науки. Журнал індексується наукометричними базами, зокрема в Scopus.
Український журнал лісівництва та деревинознавства – це рецензований журнал з відкритим доступом, який публікує оригінальні дослідницькі, теоретичні, "case study" матеріали авторів, що висвітлюють найвагоміші досягнення в широкому спектрі галузей лісового господарства, деревознавства та декоративного садівництва. Журнал охоплює всі теми, географічні зони та місця досліджень, включаючи дерева та кущі в міському середовищі, плантації та природні ліси. Журнал вітає інноваційні, теоретичні та прикладні роботи, які сприятимуть подоланню розриву між науковцями та менеджерами лісового господарства. Видання входить до Переліку фахових видань України (категорія «А») з технічних галузей науки. Журнал індексується наукометричними базами, зокрема в Scopus.
Категорія Б
Theriologia Ukrainica - (до 2018 року як Праці Теріологічної школи) — науковий рецензований журнал з вільним доступом, заснований 1998 року Українським теріологічним товариствомВидання друкує статті з результатами оригінальних досліджень різних аспектів біології ссавців, зокрема фауни, екології, поширення, еволюції, таксономії, мінливості, різноманіття та проблем охорони. Видання також приймає огляди, статті з історії науки та досліджень, короткі повідомлення, хроніки теріологічних заходів, але не розглядає прості фауністичні списки без їх аналізу. Видання входить до Переліку фахових видань України (категорія «Б»). Журнал індексується наукометричними базами.
Категорія А
Геодинаміка - науковий журнал, метою якого є висвітлення нових проблем досліджень різномасштабних природних і техногенних геодинамічних процесів та шляхів їх вирішення за допомогою фундаментальних і прикладних геодезичних, геологічних, геофізичних, геоморфологічних та комплексних досліджень, нових наукових підходів та розробок у напрямках створення та вдосконалення технологій геодинамічного моніторингу, аналізу геоекологічних загроз та ризиків і їх нейтралізації. Науковий журнал “Геодинаміка” включено в наукометричну БД Scopus. Науковий журнал “Геодинаміка” внесено в Перелік фахових видань України (категорія "А"). Науковий журнал «Геодинаміка» очолив рейтинг українських журналів WOS за 2023 рік за напрямом наук Earth Planet Sci.
Опір матеріалів і теорія споруд - науково-технічний збірник наукових праць в якому публікуються наукові статті, які підготовлені українською, англійською та іншими мовами, і містять результати фундаментальних досліджень з актуальних проблем опору матеріалів, будівельної механіки, механіки деформівного твердого тіла, теорії споруд, суміжних прикладних проблем міцності і надійності в машинобудуванні, будівництві та інших галузях сучасної техніки. Також висвітлюються питання викладання будівельної механіки та подається інформація про нові навчальні і наукові видання за тематикою збірника. Видання входить до Переліку фахових видань України (категорія «А») з технічних галузей науки та індексується наукометричними базами.
Категорія Б
Вісник Черкаського державного технологічного університету - заснований у 1991 р. збірник наукових праць у галузі технічних наук, який видає Черкаський державний технологічний університет. Вісник ЧДТУ включено до Переліку наукових фахових видань України (категорії "Б") за спеціальностями: 113 Прикладна математика, 131 Прикладна механіка, 121 Інженерія програмного забезпечення, 132 Матеріалознавство, 122 Комп’ютерні науки, 133 Галузеве машинобудування, 123 Комп’ютерна інженерія, 151 Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології, 125 Кібербезпека,152 Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка, 126 Інформаційні системи та технології, 172 Телекомунікації та радіотехніка. Збірник представлено в наступних базах даних наукової інформації, каталогах і системах пошуку: Academic Recource Index ResearchBib, Bielefeld Academic Search Engine (BASE), Crossref, Citefactor, Index Copernicus, Ulrich's Periodicals Directory, WorldCat, Eurazian Scientific Journal Index (ESJI), Directory of Open Access Journals (DOAJ), Open Ukrainian Citation Index (OUCI), Наукова періодика України.
Категорія А
Agricultural and Resource Economics: International Scientific E-Journal - це міжнародне мультидисциплінарне наукове видання, присвячене вивченню питань управління інноваціями та їх впровадження в сфері маркетингу. Журнал охоплює теоретичні, методологічні та практичні аспекти розвитку інновацій. Сфера журналу також охоплює специфіку регіональної динаміки, досліджуючи, як інновації сприймаються в різних культурних та економічних контекстах. “Marketing and Management of Innovations“ вивчає різні рівні складності внутрішніх структур організацій, які впливають на ефективне впровадження інновацій. Журнал охоплює різноманітні теми, такі як міжкультурні дослідження, роль соціальних мереж у відносинах з клієнтами та сприйняття інновацій. Холістичний підхід у розвитку журналу надає можливість дослідникам, практикам та представникам урядових організацій краще розуміти актуальні питання інноваційного маркетингу та управління. “Marketing and Management of Innovations” включений до переліку фахових видань України, категорія A. Відповідно до бази даних Web of Science “Marketing and Management of Innovations“ має тематичну категорію: Управління.
Investment Management and Financial Innovations/Інвестиційний менеджмент та фінансові інноваці - є міжнародним науковим рецензованим виданням. Журнал спрямований на висвітлення результатів емпіричних та теоретичних досліджень науковців, які займаються проблемами інвестицій і фінансових інновацій на макро- і макрорівнях (у тому числі із застосуванням кількісних методів). Основні теми, над висвітленням яких працює редакція журналу: фінансові та інвестиційні ринки; державна політика та регулювання; інформація та ефективність ринку; фінансове прогнозування та моделювання; фінансові установи: інвестиційні компанії, інвестиційні фонди, інвестиційні банки, хеджеві фонди, недержавні пенсійні фонди; об’єкти реального та фінансового інвестування; корпоративне управління; фінансові інструменти та похідні інструменти; ефективність інвестиційних проектів; економетричні та статистичні методи управління проектами; альтернативні інвестиції; рейтинги та рейтингові агенції. Видання входить до Переліку фахових видань України (категорія «А») та індексується наукометричними базами, зокрема Scopus
Інститут вищої освіти НАПН України презентує узагальнені результати соціологічного опитування, яке рповодилосья з 28 квітня по 15 травня 2023 року в рамках наукового дослідження на тему "Політика та механізми реалізації соціальної відповідальності університетів України в умовах війни та під час повоєнного відновлення країни (2021–2023)"та представлені в аналітичній доповіді "Соціальна відповідальність у закладах вищої освіти України: результати соціологічного опитування". Учасники - 2250 респондентів, серед яких керівники ЗВО, керівники структурних підрозділів, науково-педагогічні та наукові працівники, докторанти, аспіранти, студенти українських університетів.