Черкаський державний технологічний університет
,
,

Бібліотека
Черкаського державного технологічного університету

Бібліотека ЧДТУ

Ви тут: Бібліотека ЧДТУ Науковцям Фахові видання Як знайти перелік журналів, які індексуються в Scopus?
Середа, 10 березня 2021 08:01

Як знайти перелік журналів, які індексуються в Scopus?

{socbuttons}

 nk_28012016_1Пропонуємо вашій увазі інформацію, яка може виявитися корисною при пошуку міжнародного періодичного видання, які індексуються в Scopus.

Також ця інформація буде корисна при виборі журналу для публікації результатів наукових досліджень.

Отже, переглянути список усіх назв журналів, що індексуються у Scopus дуже зручно. Заходите на сторінку Scopus Content і завантажуєте файл Scopus Sourse List  (xlsx)

Також отримати інформацію про журнали, що індексуються у Scopus можна на порталі SCImago Journal & Country Rank.

ПАН БІБЛІОТЕКАР: Оновлений SCImago Journal & Country RankSCImago Journal & Country Rank - наукометричний портал, що містить крім бази даних по всім журналам, що рецензуються Scopus, ряд корисних аналітичних інструментів. Ці інструменти дозволяють відповісти на головні питання: чи входить журнал в Scopus ?; який у журналу квартиль ?; як підібрати журнал по тематиці досліджень? Крім цього, портал містить цілий ряд інструментів візуалізації.

SJR враховує показники: загальна кількість опублікованих статей, цитувань, зважені показники цитувань по роках, індекс Хірша. На основі даних показників SJR підтверджує вплив і престижність як окремих наукових журналів, так і країни в цілому.

SJR оновлюється двічі на рік і знаходиться у вільному доступі.

Отже,

перейшовши на сайт Scimago Journal & Country Rank, користувач відразу ж отримує можливість доступу до основних інструментів порталу - пошук журналу за назвою, рейтинг журналів і рейтинг по країнам.

Рядок пошуку дозволяє швидко знайти журнал не тільки по його повній назві, але і заключовими словами. Введення в рядку пошуку ключового слова, дасть в результаті список, що містять у назві це слово.  

Пошук журналу може здійснюватися, за кількома словами, при цьому результатом пошуку стане показ журналів, що містять у своїй назві слова, зазначені користувачем як критерій. Вибравши журнал зі списку знайдених, користувач потрапляє на сторінку з докладною інформацією про видання, де представлена інформація про країну, тематику журналу, видавництві, ISSN видання, і, що на сьогоднішній день цікавить в найбільшій мірі - квартиль журналу і відомості про те, чи входить видання зараз в перелік Scopus.

Безымянный

 

При оцінці квартиля журналу, слід пам'ятати про те, що квартиль присвоюється не тільки всьому журналу, а й окремим його рубриками та тематичними напрямками. Наведемо приклад: https://www.scimagojr.com/journalsearch.php?q=20206&tip=sid&clean=0

Ще один розділ порталу Scimago Journal & Country Rank, що представляє цікаві можливості для вибору і оцінки затребуваності журналу - Journal Rankings - цєй розділ є списком журналів з переліку Scopus, з можливістю ранжування за різними показниками, таким, як наприклад квартиль журналу і його імпакт-фактор, індекс Хірша журналу, кількість публікацій в попередньому році і за останні три роки та ін. Вибір показника, за яким необхідно ранжувати перелік журналів здійснюється клацанням миші по показнику що цікавить.

Безымянный

Список журналів, представлених в розділі Journal Rankings може бути обмежений користувачем. Обмежити пошук стає можливим використовуючи фільтри, розташовані у верхній частині екрану Journal Rankings.