Черкаський державний технологічний університет
,
,

Бібліотека
Черкаського державного технологічного університету

Бібліотека ЧДТУ

  • открытая книга
Понеділок, 24 листопада 2014 14:28

Увага!!! Буккросинг в бібліотеці

{socbuttons}

images

Шановні викладачі, студенти, співробітники!

Відтепер і в нашій бібліотеці Ви зможете долучитись до міжнародного руху Буккросинг.

     Суть руху полягає у обміні прочитаними книгами та іншими виданнями. Буккросинг– практика залишати книгу  чи журнал в публічному місці, щоб інші люди знайшли її і прочитали, а потім вчинили так само. При цьому  не потрібний читацький квиток, всі книги не мають номерів та шифрів. Ти вільний у виборі та в сроках повернення книги чи журналу.

 logo-radlerbuch  Трішки історії

 Що це? Буккросинг (з англ. «book» — «книжка», «crossing» — «переїзд», «перехрестя») - всесвітнє книжкове мандрування з рук в руки, з дому в дім, з країни в країну.

Історія: основоположником буккросингу вважають американця Рона Хонберкера, який розпочав рух книжок у березні 2001 року. На нього справило враження те, як мандрують світом фотоапарати. Саме тому він вирішив “відпустити і книжки”. Рон залишив 20 книг зі своїми координатами у холі готелю, в якому зупинився. Через півроку на сайті Хорнбекера було зареєстровано вже 300 людей, які «відпускали» свої книги у мандрівку. За статистикою сайт буккросингу у США щомісяця відвідує майже 25 мільйонів користувачів мережевої сітки (www.book-crossing.com). Далі хвиля буккросингу перекинулася і в Європу. Першою країною, яка її підхопила, була Італія. Далі приєдналася Франція і пішло-поїхало-полетіло. Буккросинг також дійшов вже і до країн пострадянського простору. Читачі України, Росії та Білорусі також випускають свої двоногі та дворукі книжки за територію полиць.

Де залишати? Якщо цей рух тільки зароджується у якомусь місті, то варто створити буккросерські полиці, де можна було б лишати книги, доки їх та учасників мало. А коли створиться вже невеличка мережа та реєстрування на спеціальних сайтах – тоді даруйте книжкам крила, або ручки-ніжки. Їх можна залишати у кав'ярнях, книгарнях:), на вулиці, в університетах, у потягах тощо. Головне, щоб на них не накрапав дощик і прибиральник не викинув у сміття.

Гасла та емблеми буккросерів. Книга з ручками та ніжками, що біжить, ось людське книжкове дітище. Саме таке зображення переважає на стікерах, наклеєних на книжки. “Хай живуть книжки!” - саме так підтримали буккросинг італійці. “Прочитав — віддай іншому”- з таким принципом мадруюють книги. Адже вони мають бути доступними. Ціни на деяку літературу значно перевищують можливості покупців. Мистецтво – людям! Книжкам – свободу!

Які книжки лишати?Ті, що тобі сподобалися або викликали спірні питання. Адже якщо хочеш знаходити цікаві книжки – такі ж і лишай. 

 

 

Медіа