Черкаський державний технологічний університет
,
,

Бібліотека
Черкаського державного технологічного університету

Бібліотека ЧДТУ

Пошукові системи

{socbuttons}

22728715 Пошукова система (ПС) – це спроба впорядкувати і класифікувати найрізноманітнішу інформацію на просторах Інтернету.

Пошукова система володіє пошуковими роботами, котрі постійно шукають нову інформацію в Інтернеті, щоб знайти нові сайти і сторінки, оновлення. Число роботів досить велике, завдання з пошуку та збору інформації у них різні. Вся ця інформація реєструється індексатором і являє собою базу даних пошукової системи, яка також є відносно непостійною величиною. Це природно, адже постійно додаються нові веб-сторінки, а старі часто доводиться вичищати з бази даних.Щоб отримати доступ до необхідної інформації, відвідувач звертається до веб-сервера пошуковика. Він володіє системою видачі, тобто можливістю миттєво сортувати наявні дані і видавати релевантні відповіді.

  Основні пошукові системи:

normal.png1  Пошук в інтернеті текстової інформації з урахуванням української та російської морфології , зображень ; пошук по блогами та ін .  

 

 

  

 

  

normal.png7   Пошукова  система українських веб -ресурсів. Можливий паралельний пошук по розділах проекту: " Новини " , "Каталог" , " Бізнес" та ін .

 

 

  

 

 

 

 

normal.jpg5    Пошук інформації в інтернеті з урахуванням російської та української морфології , можливість регіонального уточнення , настройки мови інтерфейсу . Паралельний пошук по новинах , картинкам , товарам , блогам .

 

   

    

 

 

 

  

normal.jpg6

 Пошук інформації в інтернет ( в т.ч. російською мовою). Паралельний пошук по товарам, картинкам, відеофайлам.

  

 

 

 

 

 

normal.png4

  Облік морфології української і російської мов. Виділення контекста знайдених слів. Переклад запитів і результатів на російську, українську та англійську мови.